Adin – Dwa – Trzy. Polsko-rosyjska swatka na Osiedlu Północ / maj 2018

BUZY Z UŁAN UDE – w ramach mini festiwalu Adin-Dwa-Trzy odbyły się warsztaty kuchni buriackiej z Żenią połączone z prezentacją zdjęć z Buriacji i opowieściami znad Bajkału. Uczyliśmy się jak robić prawdziwe buriackie buzy pod okiem Żeni Szbuiny, która przyjechała do nas z Ułan Ude. Nie było łatwo, ale jak widać, stanęliśmy u progu sukcesu. Niektórym wyszły bardziej pierogi niż buzy, niemniej smak Buriacji przeszedł po naszych podniebieniach!

 

 

SPOTKANIE Z KONSTANTYM USENKO – spotkanie z autorem książki o rosyjskim i radzieckim undergroundzie i kontrkulturze „Oczami radzieckiej zabawki” wydanej w 2012 roku przez Wydawnictwo Czarne i jej kontynuacji „Buszujący w barszczu”.

 

 

LECIMY W KOSMOS
Recyklingowe warsztaty z Martą Taraszkiewicz, podczas których wykonaliśmy planety, maski, rakiety i inne kosmiczne elementy. W międzypokoleniowym towarzystwie przygotowaliśmy dekorację pod wieczorny występ zespołu Super Girl and Romantic Boys i zabawę taneczną.


SUPER GIRL ROMANTIC BOYS + zabawa taneczna z DJ-ami: ninablok, Cyklodol 87, Dj Kris. Gościliśmy dźwięki z Ułan Ude, Warszawy, Tatarstanu i innych wschodnich stron. Wszystko na parkingu przy Chopina 6a (Kaczy Dołek). Po tańcach, wężach i podrygach wystąpił jedyny w swoim rodzaju zespół Super Girl and Romantic Boys. Kolorowe światła rozbłysły po blokach Młynarskiego i Chopina.

SUPER GIRL AND ROMANTIC BOYS – jeden z zespołów nowej fali polskiej muzyki elektronicznej przełomu wieków. Został założony w Warszawie w 1998 roku. Zainspirowani retro dyskotekami, przenieśli tę tradycję na sceny stolicy i tym samym wyprzedzili epokę wielkiego medialnego revivalu lat 80. Szło to w parze z narodzinami estetyki lo-fi popu i electroclashu, do której również muzycznie i ideologicznie nawiązywali. Występowali m.in. na OFF Festival w Katowicach, TRANSSMISJA FESTIVAL w Krakowie i w Narodowym Instytucie Wizualnym. Skład zespołu Kostja Usenko – wokal, syntezator, sekwenser, Ewa Malinowska – wokal, Michał Wróblewski – gitara

 

 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”
Działanie dofinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Urząd Miasta Suwałk

 

logo (1)    Misiek kolorowy (2)Komentarze zablokowane

Top