Grunt to zabawa – społeczna edukacja ekologiczna w akcji

Eko-warsztaty i rezydencje na Kaczym Dołku. W Suwałkach rusza projekt „Grunt to zabawa społeczna edukacja ekologiczna w akcji”

18557059_1305847462784080_4820525780192094996_n

 

Od 9.05.2017 r. do 22.07.2017 r. w Suwałkach realizowany będzie projekt „GRUNT TO ZABAWA społeczna edukacja ekologiczna w akcji”. Wydarzenie jest inicjatywą animatorów ze Stowarzyszenia „Nie Po Drodze” i seniorów z Suwalskiego Klubu Seniora. Składać się nań będzie szereg ekologicznych rezydencji artystycznych oraz praktycznych eko-warsztatów oraz piknik sąsiedzki. Projekt skierowanych jest do mieszkańców Suwałk w każdym wieku.

 

„Grunt to zabawa” jest naturalną kontynuacją i rozszerzeniem współpracy Stowarzyszenia „Nie Po Drodze” z mieszkańcami okolic Kaczego Dołka i seniorami z Suwalskiego Klubu Seniora. W tym roku podczas międzypokoleniowych, społecznych i artystycznych działań na Kaczym Dołku „wyrosną” 3 obiekty wpisujące się w zieloną estetykę krajobrazu. Powstanie fresk naturalny, który wykonany będzie przy pomocy naturalnych pigmentów i mleka wapiennego. Jest to najtrwalsza i najbardziej przyjazna środowisku metoda malarstwa ściennego. Przy współudziale wikliniarza i plecionkarza z Wierzby Polskiej odkryjemy na nowo zapomnianą technikę wiklinowej architektury, tworząc okazałą „Kopułę Wierzbową”. Miłośników ogrodnictwa zapraszamy do tworzenia „Społecznego ogrodu ziołowo-warzywnego” na tzw. podniesionych grządkach (metoda permakulturowa). Wyżej wymienione 3 ekologiczno-artystyczne rezydencje będą uzupełnione cyklem praktycznych eko-warsztatów, podczas których będziemy m.in. wytwarzać naturalne kosmetyki eksperymentować w dziedzinach sztuki krajobrazu i sztuki recyklingu. Zorganizujemy również piknik sąsiedzki, stanowiący częściowe podsumowanie rezultatów projektu i będący okazją do spotkania na Kaczym Dołku wszystkich, których sercom bliski jest ten skrawek miejskiej zieleni.

 

Na różnych etapach realizacji tego kompleksowego, innowacyjnego projektu, udział w nim wezmą dzieci, młodzież i ich rodzice, animatorzy, wolontariusze Stowarzyszenia „Nie Po Drodze”, seniorzy z Suwalskiego Klubu Seniora, lokalni partnerzy, ekolodzy-praktycy i artyści.
Aby troska o najbliższe środowisko przyrodnicze stała się pretekstem do międzypokoleniowej i międzyśrodowiskowej integracji, dzielenia się wiedzą i doświadczeniami, was również, drodzy Suwalczanie i mieszkańcy Kaczego Dołka, nie może zabraknąć! Bądźcie z nami. Harmonogram poszczególnych działań projektowych opublikujemy wkrótce na naszej stronie internetowej www.niepodrodze.org i profilu na Facebooku https://www.facebook.com/sasaniepodrodze/?fref=ts.

 

autorka informacji prasowej:
Iwona Dąbrowska wolontariuszka Stowarzyszenia „Nie Po Drodze”

 

Organizator:

Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”

https://niepodrodze.org

 

Zadanie publiczne o nazwie „GRUNT TO ZABAWA społeczna edukacja ekologiczna w akcji” jest współfinansowane ze środków z budżetu Miasta SuwałkiKomentarze zablokowane

Top