Jeleniewskie Lato Muzyczne 2004-2006

  • Manifestacja w obronie doliny Rospudy

Koordynator i pomysłodawca festiwalu JLM: Łukasz Korol
Organizator JLM: Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”.
Impreza powstaje dzięki wsparciu ze strony: Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jeleniewie, Urzędu Gminy Jeleniewo oraz GOK-u w Jeleniewie.
Mecenat: Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO HESTIA S.A.
Sponsorzy: Przedsiębiorstwo TECHMAR – energetyka i budownictwo, Przedsiębiorstwo PRIBO Suwałki, Bank Spółdzielczy w Suwałkach.
Partoni medialni: Radio 5, Gazeta Wyborcza, Kurier Poranny.

Jeleniewskie Lato Muzyczne to festiwal muzyki klasycznej, na który zapraszani byli najlepsi polscy muzycy młodego pokolenia (studenci akademii muzycznych). Staraliśmy się, aby wraz z nimi w Jeleniewie pojawiały się także uznane postaci polskiej i światowej sceny muzyki klasycznej.
Jeleniewskie Lato było festiwalem ludzi młodych, festiwalem „świeżego” spojrzenia na muzykę, a w szczególności na współczesną muzykę klasyczną.

III JLM 2006
16 oraz 23 lipca 2006 r. w Jeleniewie odbyły się koncerty:
* uznawanego za jeden z najlepszych w Polsce duetów gitarowych, który tworzą Aleksander Wilgos i Andrzej Olewiński.
* znanych już jeleniewskiej publiczności muzyków: Klaudiusza Barana oraz Rafała Grząki, których wirtuozerskie popisy akordeonowe wzbogaciła skrzypaczka Justyna Baran.

Reklama radiowa III JLM 2006 >>>

plakat-3-jlm

II JLM 2005
II edycja Jeleniewskiego Lata Muzycznego, na której obok młodych muzyków wystąpiła gwiazda polskiej i światowej estrady, zdobywca wielu prestiżowych nagród i wyróżnień Klaudiusz Baran. Wydarzeniem tej edycji był koncert „Mistrz i jego uczeń”, podczas którego razem z Klaudiuszem Baranem wystąpił jego student – Rafał Grząka. Wirtuozerskie, pełne pasji wystąpienie muzyków zostało nagrodzone owacją na stojąco, zgotowaną przez wypełniającą po brzegi jeleniewski kościół publiczność. Ponadto w ramach tej edycji festiwalu wystąpili:
* Zofia Dowgiałło – harfa
* Magdalena Gliwińska i Grzegorz Szczepaniak – gitary

plakat-2-jlm

I JLM 2004
Latem 2004 roku odbyła się premierowa edycja Jeleniewskiego Lata Muzycznego, która zakończyła się wielkim sukcesem ze względu na bardzo liczny udział publiczności na koncertach festiwalu. Tym samym Jeleniewo potwierdziło nasze przypuszczenia co do znaczącego potencjału odbiorców wydarzeń kulturalnych, potencjału, do tamtego czasu, nie wykorzystanego. Jeleniewskie Lato Muzyczne stało się największym wydarzeniem kulturalnym płónocnej Suwalszczyzny w sezonie letnim. Przyczyniło się tym do promocji i wzrostu atrakcyjności tego dynamicznie rozwijającego się turystycznego regionu, którego ważnym ośrodkiem jest Jeleniewo.Komentarze zablokowane

Top