Nie Po Drodze rusza w muzyczną przygodę po szlakach suwalskiej tradycji

Od 1 czerwca startuje projekt związany z ochroną niematerialnego dziedzictwa kulturowego Suwalszczyzny.

Projekt „Mam jeszcze coś do zaśpiewania – Helena Napierała lat 91” zyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna; zadanie „Mistrz tradycji”. Projekt polega na nauce pieśni w bezpośrednim przekazie. Mistrzem jest Helena Napierała (lat 91) śpiewaczka ludowa ze Starego Folwarku a uczennicą nasza Członkini Zarządu Małgorzata Makowska. Ta muzyczna przygoda będzie trwała aż do grudnia. Małgorzata zamierza zarchiwizować repertuar Pani Heleny i wystąpić z nią w duecie jesienią. O wszystkich działaniach będziemy informować na bieżąco. Tymczasem trzymamy kciuki i życzymy owocnych spotkań.

Małgorzata równolegle będzie realizowała 3-miesięczne stypendium „Kultura w sieci”, przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to stypendium przyznane na realizację i upowszechnianie określonego projektu kulturalnego w internecie w związku z ograniczeniami wprowadzonymi w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

W ramach stypendium powstaną nagrania pieśni i melodii instrumentalnych (granych na harmonii pedałowej) z regionu Suwalszczyzny. Szczegóły wkrótce!

fot 1

fot 2

fot 3

fot 4
fot. Radek Krupiński

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

MKiDN-01_greyscaleKomentarze zablokowane

Top