Nowe horyzonty

W tym pięknie zasypanym śniegiem, zimo-grudniowym czasie krótkich dni i szarówek, pojawiły się przed naszym Stowarzyszeniem zupełnie nowe horyzonty. Jesienią tego roku podjęliśmy wzmożone działania, niejako w ramach przygotowań do nadchodzącej „zimy stulecia”. Efektami niektórych z nich możemy cieszyć się już teraz, a zupełnie nowe możliwości otworzą się przed nami w nadchodzącym 2011 roku.

3 grudnia 2010 r. nasze Stowarzyszenie otrzymało akredytację organizacji wysyłającej i goszczącej w ramach „Wolontariatu Europejskiego” (EVS – European Voluntary Service), czyli Akcji 2. Programu „Młodzież w działaniu”, stworzonego przez Komisję Europejską. Oznacza to, że w latach 2011-2013 mamy możliwość wysyłania młodych osób z Suwalszczyzny do pracy woluntarystycznej w różnych organizacjach z krajów Unii Europejskiej i innych krajów świata. Wolontariuszem może zostać każda osoba w wieku 18-30 lat, a wyjazd trwa od 2 do 12 miesięcy. Jednocześnie otrzymaliśmy trzyletnią możliwość przyjmowania na Suwalszczyźnie i angażowania w działalność Stowarzyszenia wolontariuszy z niemalże całego świata. Więcej informacji na ten temat na:
http://www.youth.org.pl/index.php/ida/764/
oraz
http://ec.europa.eu/youth/youth-in-action-programme/doc82_en.htm

W pierwszych dniach grudnia, razem z zaprzyjaźnioną Fundacją Miasto, otworzyliśmy wspólne biuro. Będzie to miejsce spotkań oraz całorocznej pracy naszych organizacji i wolontariuszy. Chcemy, by służyło również wymianie myśli i pomysłów, powstawaniu i realizacji inicjatyw czy projektów nie tylko naszych ale także wolontariuszy, grup nieformalnych czy nawet innych organizacji. Zainteresowanych zapraszamy do biura, które mieści się w lokalu na II piętrze budynku dworca PKS, przy ul. Utrata 1B w Suwałkach.Komentarze zablokowane

Top