Pani Sztuka po raz ostatni

poster

Przed nami zakończenie projektu Pani Sztuka w Suwałkach. Przez całe lato organizowaliśmy czas dzieciom z różnych suwalskich osiedli. Na koniec wracamy do swoich sąsiadów – mieszkańców budynku, w którym znajduje się siedziba Teatr-Akcji. Warsztaty dla dzieci odbędą się tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, w dniach 2-4 września przy ul. Sejneńskiej.

Najmłodsi i ci trochę starsi stworzą kukiełkowy teatrzyk, nauczą się techniki decoupage’u, zbudują instalacje recyklingowe, czyli rzeźby z odpadów i rzeczy niepotrzebnych, wezmą udział w warsztatach animacji poklatkowej oraz zajęciach plastycznych „Księga bajek”. Obejrzą też film animowany oraz pokaz wieczorynek w starym stylu – bajki będą wyświetlane na popularnym kiedyś rzutniku. Wszystkie zajęcia będą, jak zwykle, bezpłatne.

Okazja do spotkania

Warsztaty w ramach Pani Sztuki spełniają wiele różnych funkcji. Są nie tylko sposobem na ciekawe spędzenie wolnego czasu, ale także edukują i rozwijają społecznie. Właśnie od podwórkowych warsztatów rozpoczęła się integracja członków Stowarzyszenia z lokalną społecznością, zamieszkującą okolice siedziby Teatr-Akcji. Dopiero po pierwszych zajęciach dla dzieci mieszkańcy (także dorośli) zaczęli korzystać z wielu różnych inicjatyw Stowarzyszenia, a obecnie są stałymi uczestnikami organizowanych przez nas spektakli czy koncertów i jednymi z najwierniejszych widzów Teatr-Akcji. Pani Sztuka jest unikalnym w Suwałkach projektem, a takiej oferty, opartej na nieformalnej edukacji artystycznej, nie proponuje żadna organizacja ani instytucja w naszym mieście.

Pani Sztuka 2011 powoli dobiega końca, ale my, widząc realne rezultaty naszego działania, z pewnością będziemy kontynuować podobne inicjatywy. Tymczasem cieszmy się jeszcze tą ostatnią odsłoną letniego cyklu. Zapraszamy do twórczej zabawy!

PROGRAM:

Piątek 2.09.2011
16:00-18:00 warsztaty teatrzyku kukiełkowego
18:00-20:00 warsztaty animacji poklatkowej

Sobota 3.09.2011
11:00 warsztaty animacji poklatkowej
16:00 -18:00 warsztaty decoupage
16:00 -18:00 warsztaty instalacji recyklingowych
19:00 Wieczorynki – pokaz bajek z rzutnika

Niedziela 4.09.2011
16:00 -18:00 warsztaty plastyczne „Księga bajek”
19:00 pokaz animacji poklatkowej oraz pokaz filmu „Piotruś i Wilk”Komentarze zablokowane

Top