Pani Sztuka wyrusza na Kaczy Dołek

Po mieszkańcach Franciszkańskiej przyszła kolej na dzieci i młodzież z okolic Kaczego Dołka. To tam w dniach 1-3 lipca przybędzie Pani Sztuka.

posterW ramach kolejnej odsłony plenerowych warsztatów odbędą się zajęcia szczudlarskie, tańca z poi, zabawy z chustą Klanzy, warsztaty bębniarskie, fotograficzne, instalacji recyklingowych, żonglerki oraz plastyczne. Poprowadzą je członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia. Wszystkie warsztaty będą otwarte dla mieszkańców i potrwają w godzinach 11:00-13:00 i 16:00-18:00.

Wydarzeniami towarzyszącymi będą spektakl „Motyl”, zrealizowany przez Teatr Walny z Ryglic oraz pokaz filmu animowanego „Wakacje Bonifacego”. Na te wydarzenia zaproszeni są wszyscy suwalczanie, nie tylko mieszkańcy okolic Kaczego Dołka.

Spektakl „Motyl” to wybór najlepszych etiud sztuki lalkarskiej, inspirowanych mitami i opowieściami biblijnymi, które powstały w latach 1997 – 2000 w Laboratorium Lalki przy Centrum Edukacji Teatralnej w Gdańsku. Każda z etiud jest realizowana w innej technice lalkarskiej. Widzowie zobaczą m.in. pacynki, kukły, marionetki i azjatyckie jawajki z ruchomą głową, osadzoną na kiju. Ożywiane lalki z humorem, fantazją a niekiedy i brawurą podejmują temat związku miłości i śmierci. Spektakl w całości przygotowany jest przez jednego artystę – Adama Walnego. Przedstawienie będzie można zobaczyć 1 lipca w piątek o 19:00.

Następnego dnia, w sobotę 2 lipca o 21:00 organizatorzy zapraszają młodszych i starszych na „Wakacje Bonifacego”. Tej animacji na pewno nie zobaczycie w kinie ani w telewizji! To film Fiodora Khitruka z 1965 roku. Produkcja pozwala poznać walory artystyczne rosyjskiej szkoły animacji.

Kaczy Dołek to miejsce, w którym zrodziła się idea plenerowych warsztatów dla dzieci i młodzieży w Suwałkach. To właśnie tu w 2006 roku po raz pierwszy Stowarzyszenie „Nie Po Drodze” zrealizowało zajęcia dla najmłodszych mieszkańców. Wtedy były one częścią festiwalu Suwalskie Teatr-Akcje. Od 2009 roku warsztaty stały się odrębnym, cyklicznym projektem Stowarzyszenia.Komentarze zablokowane

Top