Podróż nocna…

„Podróż nocna do szlachetnego miejsca”
spektakl teatru cieni dla dzieci i dorosłych

httpv://www.youtube.com/watch?v=36AFYXHk24w

„W tę noc, gdy będzie tak cicho i głucho, że ani pies nie zaszczeka, ani kogut nie zapieje, Bóg ześle aniołów z nieba”. W noc tę jechał człowiek na rowerze, dokąd jechał, sam zapomniał, gdy potknął się o aniołów na drodze leżących. Przeklął, otrzepał się i gdy podniósł w górę zmęczone oczy zobaczył siebie trzy razy. Najpierw zobaczył, że obok niego oddycha szybko on sam, potem zobaczył, że obok niego wierci się niecierpliwie on sam, a na końcu zobaczył, że obok niego obserwuje go on sam.

„Podróż do najbardziej szlachetnego miejsca” to spektakl – podróż, w którą zabieramy widza wraz z tatarskim bohaterem Batrybekiem, do światów, za którymi tęsknią i po których błąkają się jego dusza, cień i oddech. Spektakl ma również za zadanie przybliżyć wyjątkową kulturę i tradycję Tatarów za pomocą uniwersalnego języka i mądrości baśni. Przedstawienie powstało na podstawie kompilacji baśni nogajskich, zrealizowane w technikach teatru cieni. Spektakl jest produkcją międzynarodowego festiwalu 6. Suwalskie Teatr-Akcje 2011 – na południe, na którym miał swoją premierę.

Reżyseria: Katarzyna Donner – studentka PWST we Wrocławiu (reźyseria teatru lalek), akrobatka i tancerka cyrkowa.

Scenografia: Karina Sosnowska – magister sztuki po Warszawskiej ASP w dziedzinie konserwacja sztuki, studentka podyplomowych studiów scenograficznych na ASP w Warszawie, członkini Stowarzyszenia Aktywności Społeczno-Artystycznej Nie Po Drodze. Podczas Teatr-Akcji 2010 była autorem i wykonawcą scenografii do spektaklu „Na Wostok”.

Aktorzy:

– Marta Karmowska – studentka II-go roku PWST Wrocław

– Kasia Gładkowska z Teatru Form Czarno-Białych „Plama”

– Monika Hołubowicz ze Stowarzyszenia „Nie Po Drodze”

– Franek Szumiński z Teatru Form Czarno-Białych „Plama”

Top