Przedłużenie do 24.05 zamknięcia Suwalskiego Klubu Seniora dla seniorów

komunikat wojewody podlskiego

UWAGA: Decyzją Wojewody Podlaskiego z dnia 07.05.2020 r. Suwalski Klub Seniora jest nieczynny dla seniorów w związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego do dnia 24.05 włącznie.
W tym czasie animatorzy i instruktorzy Suwalskiego Klubu Seniora pozostają do dyspozycji Członków i Członkiń Klubu pod numerem telefonu:
799-791-883.

Telefon jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach: 10:00-15:00.

TELEFON

Animatorzy i instruktorzy będą telefonicznie:– udzielać informacji dotyczących obowiązujących zaleceń sanitarnych – udzielać wsparcia emocjonalnego– po rozpoznaniu sytuacji informować  o pomocy, jaką można uzyskać ze strony właściwych instytucji–  przyjmować od osób samotnych, pozostających bez wsparcia rodziny i sąsiadów, zgłoszenia o zrobienie i dostarczenie niezbędnych zakupów: żywności, środków higieny osobistej i zakupów aptecznych. Szczegóły dotyczące robienia i dostarczenia zakupów będą ustalane indywidualnie z potrzebującym. Zakupy są robione na koszt osoby zgłaszającej zapotrzebowanie.

Ponadto, przez cały okres, w którym Suwalski Klub Seniora jest zamknięty z powodu stanu zagrożenia epidemicznego, instruktorzy prowadzą zajęcia w formie zdalnej (telefonicznie oraz przez Internet). Informacje o zajęciach prowadzonych w Internecie publikowane są na fanpage’u Suwalskiego Klubu Seniora na portalu Facebook lub na zamkniętej grupie skupiającej Członkinie i Członków Suwalskiego Klubu Seniora na Facebooku pn. Grupa Wakacyjna Suwalskiego Klubu Seniora. Odbywają się zajęcia sportowe, język angielski, plastyczne, relaksacyjne, śpiewacze, Grupa Wsparcia w formie indywidualnych konsultacji, Piękny Umysł – trening funkcji poznawczych, Wiadomości do Przyszłości, Pogotowie komputerowe – indywidualne konsultacje z zakresu nowych technologii, służące m.in. do zwiększenia możliwości komunikowania się seniorów za pośrednictwem Internetu i telefonii komórkowej, w tym do korzystania z oferty Klubu prowadzonej w formie zdalnej. Oferta zajęć prowadzonych w formie zdalnej będzie na bieżąco dostosowywana do potrzeb i możliwości odbiorców.

Więcej informacji o rozporządzeniu Wojewody znajdziecie Państwo tutaj:

https://puw.bip.gov.pl/polecenia-wojewody-podlaskiego-covid-19/decyzja-wojewody-podlaskiego-z-dnia-7-maja-2020-r-ps-ii-862-4-6-2020-isz.htmlKomentarze zablokowane

Top