Teatr-Akcje 2011 – trwają zapisy na warsztaty

ulotka
Podczas tegorocznych Teatr-Akcji – na południe zapraszamy na dwa warsztaty: pieśni bałkańskich Barbary Wilińskiej (przedmiotem zajęć będzie serbska, bułgarska i macedońska tradycja śpiewacza) oraz teatru fizycznego Siergieja Okuniewa z Teatru EMPTET z Sankt Petersburga.

Warsztaty pieśni bałkańskich Barbary Wilińskiej

Termin zgłoszenia: 5 sierpnia 2011

Termin warsztatów: 8-10 sierpnia 2011, w godzinach 10.00 – 14.30 (w tym 30 minut przerwy w trakcie)

Miejsce warsztatów: sala granatowa ROKiS w Suwałkach, Ul. Noniewicza 71

Zgłoszenia na warsztaty zawierające nazwę warsztatu, imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, krótki opis wcześniejszych doświadczeń teatralnych, wiek i motywację do udziału w warsztatach należy przesłać drogą elektroniczną na adres: biuro@niepodrodze.org

Przedmiotem zajęć będzie serbska, bułgarska i macedońska tradycja śpiewacza.

Każdego dnia zaczniemy od rozśpiewania, pracy nad rytmem i oswajania się z brzmieniem dysonansów, przechodząc do nauki pieśni. Wśród nich znajdą się między innymi jednogłosowe pieśni o urzekających melodiach, dwugłosowe pieśni serbskie „na bas”, pełne dysonansów pieśni bułgarskie z burdonami, w rytmach na 7 i 9. Niektórym z nich towarzyszyć będzie tambura rodem z Bułgarii. Rytmiczne pieśni porwą nasze nogi do tańca – zatańczymy horo, prosty korowód w kole.

Nie trzeba mieć przygotowania muzycznego. Zajęcia skierowane są do młodzieży i osób dorosłych.

Barbara Wilińska
Śpiewa a cappella tradycyjne pieśni polskie i pieśni innych tradycji słowiańskich. Akompaniuje na dawnych instrumentach, m. in. na lirze korbowej, suce biłgorajskiej, tamburze. Współtworzy zespoły wykonujące muzykę średniowieczną i tradycyjną różnych krajów. Od wielu lat prowadzi warsztaty głosowe i zespoły śpiewające pieśni o wiejskim rodowodzie. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2005 roku, dwukrotną laureatką głównej nagrody Poznańskiego Festiwalu Piosenki Słowiańskiej.

http://www.barbarawilinska.com/
http://wilinska.blogspot.com/


Warsztaty Teatru fizycznego (physical theatre) Siergieja Okuniewa z Teatru Emptet z Sankt Petersburga

Termin zgłoszenia: 5 sierpnia 2011

Termin warsztatów: 12-14 sierpnia 2011, godz.: 10.00 – 14.00

Miejsce warsztatów: sala widowiskowa MDK w Suwałkach, Ul. Noniewicza 42

Zgłoszenia na warsztaty zawierające nazwę warsztatu, imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, krótki opis wcześniejszych doświadczeń teatralnych, wiek i motywację do udziału w warsztatach należy przesłać drogą elektroniczną na adres: biuro@niepodrodze.org

Warsztaty prowadzone w języku rosyjskim z tłumaczeniem na żywo

Warsztat teatru fizycznego Siergieja Okuniewa będzie składał się z następujących części:

Przygotowanie ciała – rozgrzewka
Ukierunkowane na rozwinięcie siły fizycznej, równowagi, wrażliwości ciała ku koncentracji, a także praca z kierunkami i impulsami poruszającego się ciała. Podstawy akrobatyki.

Praca z ciałem
Badanie możliwości ciała na fizycznym i psychicznym poziomie. Praca z impulsami i ruchem improwizowanym. Praca nad aparatem ruchu.

Taniec
Zainicjowanie i odkrywanie ruchu improwizowanego. Praca w grupie. Rozwijanie improwizowanych, spontanicznych impulsów w procesie poruszania się. Inicjowanie dźwięku. Połączenie dźwięku i „fal psychicznych” w ruchu.

Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby od 16 lat, silnie zmotywowane oraz o priorytetowym nastawieniu na swój rozwój teatralny/aktorski.Komentarze zablokowane

Top