1 % dla Stowarzyszenia Nie Po Drodze

Zachęcamy do podzielenia się 1% podatku dochodowego za rok 2016 ze Stowarzyszeniem Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze” – Organizacją Pożytku Publicznego prowadzącą niezależną działalność społeczno-kulturalną w Suwałkach.0001 (1) (1)

Pamiętaj, że Twój 1% podatku, na przykład jeśli to kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych, w Budżecie Państwa jest drobinką pyłu bez znaczenia, a w organizacji takiej jak nasza to znaczek pocztowy albo kilka, ryza papieru, opłata za serwer, domeny czy materiały niezbędne do prowadzenia naszej działalności.

Od 2009 do 2016 roku czyli przez 7 lat (Stowarzyszenie istnieje od 14 lat, a w roku 2008 uzyskało status OPP – Organizacji Pożytku Publicznego, w tym możliwość otrzymywania 1% podatku), na rzecz Stowarzyszenia „Nie Po Drodze” podatnicy przekazali w sumie ponad 20 tys. zł., średnio nieco ponad 2,5 tys zł rocznie. W tym czasie, te środki pomogły zrealizować 36 projektów, w ramach których odbyło się ponad 80 bezpłatnych wydarzeń kulturalnych, po części plenerowych, takich jak: spektakle, performensy, warsztaty architektoniczne, koncerty, projekcje filmów, pokazy warsztatowe, w dużej mierze w miejscach gdzie takie wydarzenia przez nikogo innego nie są organizowane. Ponadto 1% wspomógł organizację prawie 200 warsztatów artystycznych (głównie plenerowych) oraz innych zajęć dla dzieci i młodzieży. W sumie w tych działaniach uczestniczyły tysiące osób, dokładnie trudno policzyć ile bo były to wydarzenia bezpłatne i niebiletowane oraz w dużej mierze plenerowe. Chcesz sprawdzić sprawozdania finansowe i merytoryczne Stowarzyszenia „Nie Po Drodze”: zajrzyj do zakładki Sprawozdania lub na stronę Ministerstwa Pracy i Pomocy Społecznej gdzie wystarczy że wkleisz nasz nr KRS 0000139901 aby przejść do bazy opublikowanych przez nas sprawozdań.

 

 

Jak możesz przekazać 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Nie Po Drodze:

1. Jeśli rozliczasz się sam proponujemy rozliczenie się z podatku za pomocą jednego z dwóch programów, które automatycznie  przekażą Twój 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Nie Po Drodze:

TaxMachine – zupełnie za darmo, po ściągnięciu i instalacji programu na swoim komputerze, każdy w kilkanaście minut może osobiście wypełnić, wygenerować i złożyć online swój pit za 2016. Aby aplikacja automatycznie przekazała 1% Twojego podatku na rzecz Stowarzyszenia „Nie Po Drodze”, użyj poniższego linku.

Program PITy TaxMachine 2015/2016 - kliknij aby pobrać

 

pitroczny.pl – zupełnie za darmo, po rejestracji w serwisie on-line, każdy w kilkanaście minut może osobiście wypełnić, wygenerować i złożyć online swój pit za 2016. Aby aplikacja automatycznie przekazała 1% Twojego podatku na rzecz Stowarzyszenia „Nie Po Drodze”, użyj poniższego linku.

program do pit - darmowy

 

2. Jeśli rozlicza Cię księgowa / księgowy albo inna osoba:
Podaj jej numer KRS 0000139901 Stowarzyszenia Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”, wpisanie go do deklaracji PIT wystarczy aby 1% Twojego podatku trafił na nasze kontoKomentarze zablokowane

Top