1,5 % podatku

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku za 2023 rok na rzecz „Nie Po Drodze”!

Od 2009 do 2023 roku, czyli przez 14 lat (Stowarzyszenie istnieje od 21 lat, a w roku 2008 uzyskało status OPP – Organizacji Pożytku Publicznego, w tym możliwość otrzymywania 1,5 % podatku) na rzecz „Nie Po Drodze” podatnicy przekazali w sumie ponad 35 tysięcy złotych, średnio nieco ponad 3 tysiące złotych rocznie. Środki te przeznaczamy m.in. na bieżącą działalność stowarzyszenia tj. opłata za stronę i serwer, księgowość, koszty administracyjne oraz dofinansowanie projektów. Dzięki tym środkom mamy wsparcie finansowe, które pozwala nam realizować działania społeczne i kulturalne w Suwałkach.

Jak możesz przekazać 1,5% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Nie Po Drodze?

1. Jeśli rozliczacie się samodzielnie, proponujemy rozliczenie się z podatku za pomocą jednego z trzech programów, które automatycznie  przekażą Twój 1,5% podatku na rzecz Stowarzyszenia Nie Po Drodze:

PITax – zupełnie za darmo możesz uzupełnić swój pit za 2023 online lub pobrać na swój komputer program do rozliczeń – w tym celu kliknij na obrazek poniżej:

Upitax-new-uruchom2
Dostęp do najprostszego rozliczenia PITów w Polsce uzyskałeś/aś dzięki naszej współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

2. Jeśli rozlicza Cię księgowa / księgowy albo inna osoba:
Podaj numer KRS 0000139901 Stowarzyszenia Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”, wpisanie go do deklaracji PIT wystarczy aby 1,5% Twojego podatku trafił na nasze konto.


Zachęcamy do podzielenia się 1% podatku dochodowego za rok 2019 ze Stowarzyszeniem Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze” – Organizacją Pożytku Publicznego prowadzącą niezależną działalność społeczno-kulturalną w Suwałkach.

Na moim podwórku jest zawsze ciepło

Pamiętaj, że Twój 1% podatku, nawet jeśli jest to kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych, w Budżecie Państwa jest drobinką pyłu bez znaczenia, a w organizacji takiej jak nasza, robi różnicę – to znaczek pocztowy albo kilka, ryza papieru, opłata za serwer, domeny czy materiały niezbędne do prowadzenia naszej działalności.

Od 2009 do 2019 roku czyli przez 10 lat (Stowarzyszenie istnieje od 17 lat, a w roku 2008 uzyskało status OPP – Organizacji Pożytku Publicznego, w tym możliwość otrzymywania 1% podatku) na rzecz Stowarzyszenia „Nie Po Drodze” podatnicy przekazali w sumie ponad 30 tysięcy złotych, średnio nieco ponad 3 tysiące złotych rocznie.

W tym czasie, te środki pomogły zrealizować ponad 40 projektów, w ramach których odbyło się ponad 90 bezpłatnych wydarzeń kulturalnych, po części plenerowych, takich jak: spektakle, performensy, warsztaty architektoniczne, koncerty, projekcje filmów, pokazy warsztatowe, w dużej mierze w miejscach, gdzie takie wydarzenia przez nikogo innego nie są organizowane. Ponadto 1% wspomógł organizację prawie 200 warsztatów artystycznych (głównie plenerowych) oraz innych zajęć dla dzieci i młodzieży. W sumie w tych działaniach uczestniczyły tysiące osób, dokładnie trudno policzyć ile, bo były to wydarzenia bezpłatne i niebiletowane oraz w dużej mierze plenerowe. Chcesz sprawdzić sprawozdania finansowe i merytoryczne Stowarzyszenia „Nie Po Drodze”: zajrzyj do zakładki Sprawozdania lub na stronę Ministerstwa Pracy i Pomocy Społecznej gdzie wystarczy że wkleisz nasz nr KRS 0000139901 aby przejść do bazy opublikowanych przez nas sprawozdań.

Jak możesz przekazać 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Nie Po Drodze:

1. Jeśli rozliczasz się sam proponujemy rozliczenie się z podatku za pomocą jednego z trzech programów, które automatycznie  przekażą Twój 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Nie Po Drodze:

PITax – zupełnie za darmo możesz uzupełnić swój pit za 2019 online lub pobrać na swój komputer program do rozliczeń – w tym celu kliknij na obrazek poniżej:

Upitax-new-uruchom2
Dostęp do najprostszego rozliczenia PITów w Polsce uzyskałeś dzięki naszej współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

TaxMachine – zupełnie za darmo, po ściągnięciu i instalacji programu na swoim komputerze, każdy w kilkanaście minut może osobiście wypełnić, wygenerować i złożyć online swój pit za 2019. Aby aplikacja automatycznie przekazała 1% Twojego podatku na rzecz Stowarzyszenia „Nie Po Drodze”, kliknij na obrazek poniżej:

Program PITy TaxMachine 2015/2016 - kliknij aby pobrać

pitroczny.pl – zupełnie za darmo, po rejestracji w serwisie on-line, każdy w kilkanaście minut może osobiście wypełnić, wygenerować i złożyć online swój pit za 2019. Aby aplikacja automatycznie przekazała 1% Twojego podatku na rzecz Stowarzyszenia „Nie Po Drodze”, kliknij na obrazek poniżej:

program do pit - darmowy

2. Jeśli rozlicza Cię księgowa / księgowy albo inna osoba:
Podaj jej numer KRS 0000139901 Stowarzyszenia Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”, wpisanie go do deklaracji PIT wystarczy aby 1% Twojego podatku trafił na nasze konto.


W 2019 roku na rzecz Stowarzyszenia Nie Po Drodze wpłynęło 2660,90 zł 1% podatku za 2018 rok. Środki te wspierają realizację projektów:

* Suwalski Klub Seniora
* Na moim podwórku jest zawsze ciepło 2019


W 2018 roku na rzecz Stowarzyszenia Nie Po Drodze wpłynęło 3480,50 zł 1% podatku za 2017 rok. Środki te wspierają realizację projektów:

* Suwalski Klub Seniora
* Na moim podwórku jest zawsze ciepło 2018
* Odwiedziny. Terenowa animacja kultury
* Adin-Dwa-Trzy. Polsko-rosyjska swatka na Osiedlu Północ

1 2-page-001


W 2017 roku na rzecz Stowarzyszenia Nie Po Drodze wpłynęło 4881,50 zł zł 1% podatku za 2016 rok. Środki te wspierają realizację projektów:

* Suwalski Klub Seniora
* Na moim podwórku jest zawsze ciepło 2017
* Grunt to zabawa

1 2-page-001


W 2016 roku na rzecz Stowarzyszenia Nie Po Drodze wpłynęło 5 025,60 zł, co daje nam najwyższą w historii stowarzyszenia, kwotę z 1% podatku, za co serdecznie dziękujemy wszystkim podatnikom z 62 miast: Dąbrowa Górnicza, Toruń, Iława, Świdnica, Nowy Sącz, Starachowice, Poznań, Wrocław, Oława, Warszawa, Kraków, Oleśnica, Koszalin, Wrocław, Garwolin, Olsztyn, Nowa Sól, Zabrze, Łódź, Suwałki, Piekary Śląskie, Stargard Szczeciński, Gdańsk, Brzozowo, Wodzisław Śląski, Radzyń Podlaski, Kielce, Chorzów, Dzierżoniów, Tychy, Opole Lubelskie, Jaworzno, Kołobrzeg, Nisko, Piotrków Trybunalski, Wieliczka, Siemianowice, Łańcut, Zgorzelec, Szydłowiec, Pszczyna, Lublin, Rybnik, Wołomin, Głowno, Bydgoszcz, Elbląg, Żywiec, Rzeszów, Kępno, Nysa, Limanowa, Wolsztyn, Sieradz, Ostrów Mazowiecka, Jastrzębie Zdrój, Opole, Pruszcz Gdański, Tychy, Puławy, Bolesławiec, Chełm

. Środki te wsparły realizację projektów:

* Suwalski Klub Seniora
* Tymczasowy Dom Kultury 2016
* Na moim podwórku jest zawsze ciepło 2016
* Ogród Osiedlowy

1 2-page-001

W 2015 roku na rzecz Stowarzyszenia Nie Po Drodze wpłynęło 3 210,60 zł (trzy tysiące dwieście dziesięć złotych i 60 gr) 1% podatku za 2014 rok przekazanego przez minimum 78 osób (trudno precyzyjnie określić ich liczbę ponieważ nie wszystkie Urzędy Skarbowe podają od ilu podatników przekazały 1% podatku) z 27 miast (a dokładniej rejonów, które obejmują Urzędu Skarbowe): Chrzanów, Elbląg, Gdynia, Gniezno, Grudziądz, Jędrzejów, Kartuzy, Kołobrzeg, Nowa Sól, Oława, Ostrowiec Świętokrzyski, Pajęczno, Płock, Poznań, Przasnysz, Puck, Słubice, Słupsk, Sochaczew, Strzelce Opolskie, Suwałki, Świdnica, Świecie, Warszawa, Wieluń, Wołów, Września (kolejność alfabetyczna). Środki te wsparły realizację projektów:

* 10. Suwalskie Teatr-Akcje 2015 – festiwal poruszeń
* Tymczasowy Dom Kultury
* Na moim podwórku jest zawsze ciepło 2015

pocztowa

W 2014 roku dzięki osobom z: Białegostoku, Poznania, Warszawy, Suwałk i Wrocławia które przekazały nam 1% swojego podatku za rok 2013, na konto Stowarzyszenia wpłynęło: 1 658,40 zł (słownie: jeden tysiąc sześćset pięćdziesiąt osiem złotych i 40 groszy). Otrzymane środki przeznaczyliśmy na wkład finansowy Stowarzyszenia w realizację projektów:
* 9. Suwalskie Teatr-Akcje 2014 – sztuka aktywności
* Na moim podwórku jest zawsze ciepło 2014

przekaż 1% podatku na niezależną działalność kulturalną na Suwalszczyźnie

W 2013 roku dzięki osobom z: Białegostoku, Krasnegostawu, Poznania, Suwałk, Warszawy i Wrocławia, które przekazały nam 1% swojego podatku za rok 2012, na konto Stowarzyszenia wpłynęło: 1 838,50 zł (słownie: jeden tysiąc osiemset trzydzieści osiem złotych i 50 groszy). Otrzymane środki przeznaczyliśmy na wymagany przez grantodawców wkład finansowy Stowarzyszenia w realizację projektów:
* 8. Suwalskie Teatr-Akcje 2012 – na północ
* Na moim podwórku jest zawsze ciepło
* Wolontariatu Europejskiego EVS Hand Made Across Boundaries
* Zamówienie i prawykonanie „Suity na akordeon i kwartet smyczkowy” Mikołaja Majkusiaka

1-procent-long

W 2012 roku dzięki 36 osobom z: Białegostoku, Gdańska, Krasnegostawu, Krotoszyna, Poznania i Suwałk, które przekazały nam 1% swojego podatku za rok 2011, na konto Stowarzyszenia wpłynęło: 1 091,80 zł. Otrzymane środki przeznaczyliśmy na realizację projektów:
* Pani Sztuka w Suwałkach 2012
* 7. Suwalskie Teatr-Akcje 2012 – na zachód

035

W 2011 roku dzięki 38 osobom z: Gdańska, Krasnegostawu, Krotoszyna, Poznania, Słupska, Suwałk i Wrocławia, które przekazały nam 1% swojego podatku za rok 2010, na konto Stowarzyszenia wpłynęło: 2 077,70 zł. Otrzymane środki przeznaczyliśmy na realizację projektów:
* Pani Sztuka w Suwałkach 2011
* 6. Suwalskie Teatr-Akcje 2011 – na południe.

pocztowka-2011_m

W 2010 roku dzięki 48 osobom z: Augustowa, Gdańska, Kędzierzyna Koźle, Krotoszyna, Lublina, Poznania, Suwałk, Warszawy, Wołomina i Zamościa które przekazały nam 1% swojego podatku za rok 2009, na konto Stowarzyszenia wpłynęło: 2 327,30 zł. Otrzymane środki przeznaczyliśmy na realizację celów statutowych, w tym roku konkretnie na część wkładu własnego, finansowego projektów:
* Pani Sztuka w Suwałkach;
* Wyprawa terenowa ścieżkami tradycji pogranicza 2010;
* 5. Suwalskie Teatr-Akcje 2010 – na wschód;
* Jesień z Panią Sztuką na Sejneńskiej

pocztowka

W 2009 roku dzięki wszystkim, którzy przekazali nam 1% swojego podatku za rok 2008, na konto Stowarzyszenia wpłynęło 3 145,40 zł. Otrzymane środki przeznaczyliśmy na realizację naszych celów statutowych, w tym roku konkretnie na projekty:
* Pani Sztuka na Kaczym Dołku;
* Wyprawa terenowa ścieżkami tradycji pogranicza;
* Akcja MURAL;
* 4. Suwalskie Teatr-Akcje 2009.

Top