Teatr-Akcje forever 2010

  • Teatr-Akcje 2007

Teatr-Akcje forever 2010 to impreza, na której wręczyliśmy honorowe odznaczenia wszystkim, którzy najbardziej przyczynili się do sukcesu 4. Suwalskich Teatr-Akcji 2009. W tym gronie są politycy, dziennikarze, nasi sponsorzy i partnerzy, a także najbardziej zaangażowani wolontariusze.

Po części oficjalnej zaprosiliśmy na etiudę teatralną „Drzwi” w wykonaniu Krzysztofa Dziemiana oraz koncert zespołu „Nie Po Drodze” z potańcówką.

Etiuda „Drzwi” Krzysztofa Dziemiana powstała jako odpowiedź na zadanie „relacja aktor-przedmiot” w ramach zajęć „Elementarne zadania aktorskie z przedmiotem” na pierwszym roku reżyserii teatru lalek na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Akademii Teatralnej w Białymstoku. Etiuda, w której dużą rolę odgrywa bałkańsko-cygańska muzyka jest krótką formą wypowiedzi na temat namiętności i wojny z użyciem drzwi jako rekwizytu, elementu scenograficzno-przestrzennego a także partnera.

Zespół Nie Po Drodze to muzyka, która jest wyrazem sposobu życia i postrzegania świata przez jego członków, czasem z racji instrumentarium zaliczana do folku. To kontynuacja muzykowania sprzed 10 lat, przeżycia, myśli, podróże oraz doświadczenia muzyczne ich członków ostatnich lat. To muzyka akustyczna, naturalna i tradycyjna, nie czerpiemy bezpośrednio z folkloru regionu, ale jest on nam bardzo bliski. Można tu usłyszeć inspiracje bałkańskie i rosyjskie, ale też elementy reggae i ska. Cały ten niepodrodzowy klimat tworzy jakość, zwaną przez jego członków jako „słowiański trans sentymentalno – taneczny”.

Skład:

Adrianna Dziuba – skrzypce
Janusz Gąglewski – gitara
Andrzej Gniady – bębny, gitara, wokal
Daniel Kujałowicz – akordeon, gitara, wokal

Wydarzenie odbyło się 6 kwietnia, we wtorek o 18:00 przy ul. Sejneńskiej 18.

Top