Baikal Cleanup 2017

Dobre śmieci to te, których nie ma – świadomość ekologiczna, ochrona środowiska i styl życia oparty na samowystarczalności na wybrzeżu Bajkału! To był zaszczyt i nieocenienie ważne doświadczenie uczestniczyć w projekcie „Baikal cleanup 2017 – świadomość ekologiczna i aktywne obywatelstwo młodych”, który odbył się w Ułan Ude i nad brzegiem jeziora Bajkał, w Republice Buriacji, w Federacji Rosyjskiej w dniach 11-20 sierpnia 2017.

Wspólnie z grupą 28 wolontariuszy z Niemiec, Polski, Gruzji i Rosji uczyliśmy się o cennych zasobach środowiska, spotykaliśmy młodych ludzi z innych krajów, nabywaliśmy praktycznego doświadczenia w dziedzinie ochrony środowiska i obmyślalliśmy pomysły dla społeczeństwa wolnego od śmieci!

Dziękujemy Wam ekipo z Kulturlabor Trial&Error za koordynację i za to, że uczyniliście projekt możliwym do zrealizowania, spełniając tym samym marzenia niektórych z nas o spotkaniu z Bajkałem. Dziękujemy naszym lokalnym partnerom z Молодёжный художественный театр (Rosja) oraz organizacji partnerskiej Georgian Youth for Europe (Gruzja)! To doświadczenie pozostanie w nas na długo.

Współorganizator:

Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”

Koordynator:

Kulturlabor Trial&Error (Niemcy)

Partnerzy:

Молодёжный художественный театр (Russia)

Georgian Youth for Europe (Georgia)

Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z Programu ERASMUS+ Młodzież w działaniu KA1jako międzynarodowa wymiana młodzieżowa.

logo Erasmus plus3 komentarze

 1. BognaB pisze:

  No i zazdroszczę Wam Młodzi wyjazdu. I dziękuję za energię jaką wnosicie w ten świat i że się Wam chce. Chętnie służę wsparciem. 🙂

 2. Wiesława pisze:

  Takich akcji i wyjazdów w różne regiony naszej ziemi powinno być zdecydowanie więcej, popieram te działania w całej rozciągłości. Okazuje się, że można zrobić bardzo dużo za niewielkie pieniądze, tylko należy mocno chcieć. Stowarzyszenie Nie PO Drodze jest jedynym w swoim rodzaju i wielki ukłon w ich stronę przesyłam, robią kawał dobrej roboty, bardzo często kosztem własnego zdrowia i skromnych finansów prywatnych. Wiadomo, że duży może więcej, chciałaby się powiedzieć, ogarnijcie się rządzący tym światem i bierzcie przykład z tych młodych ludzi o pięknych, wrażliwych duszach. Pozdrawiam
  Wiesława Giczewska

 3. Wiesława pisze:

  Piękni, młodzi ludzie, którym zależy na tym aby nasza planeta na długo pozostała czysta i służyła ludziom, zwierzętom i innym istotom.

Top