1% podatku za 2015 na kulturę

Zachęcamy do podzielenia się 1% podatku dochodowego za rok 2015 ze Stowarzyszeniem Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze” – Organizacją Pożytku Publicznego prowadzącą niezależną działalność społeczno-kulturalną w Suwałkach.

Pamiętaj, że Twój 1% podatku, na przykład jeśli to kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych, w Budżecie Państwa jest drobinką pyłu bez znaczenia, a w organizacji takiej jak nasza to znaczek pocztowy albo kilka, ryza papieru, opłata za serwer czy domeny niezbędne do prowadzenia naszej działalności.

Od 2009 roku czyli przez 7 lat, na rzecz Stowarzyszenia „Nie Po Drodze” podatnicy przekazali ponad 15 tys zł, średnio nieco ponad 2 tys zł rocznie. W tym czasie, te środki pomogły zrealizować 20 projektów, w ramach, których odbyło się ponad 60 bezpłatnych wydarzeń kulturalnych, po części plenerowych, takich jak: spektakle, performensy, parady szczudlarskie, koncerty, projekcje filmów, pokazy warsztatowe, w dużej mierze w miejscach gdzie takie wydarzenia przez nikogo innego nie są organizowane. Ponadto 1% wspomógł organizację prawie 150 warsztatów artystycznych (głównie plenerowych) oraz innych zajęć dla dzieci i młodzieży. W sumie w tych działaniach uczestniczyły tysiące osób, dokładnie trudno policzyć ile bo były to wydarzenia bezpłatne i niebiletowane oraz w dużej mierze plenerowe.  Chcesz sprawdzić sprawozdania finansowe i merytoryczne Stowarzyszenia „Nie Po Drodze”: zajrzyj do zakładki Sprawozdania lub na stronę Ministerstwa Pracy i Pomocy Społecznej gdzie wystarczy że wkleisz nasz nr KRS 0000139901 aby przejść do bazy opublikowanych przez nas sprawozdań.

Jak możesz przekazać 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Nie Po Drodze:

1. Jeśli rozliczasz się sam proponujemy rozliczenie się z podatku za pomocą jednego z dwóch programów, które automatycznie  przekażą Twój 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Nie Po Drodze:

TaxMachine – zupełnie za darmo, po ściągnięciu i instalacji programu na swoim komputerze, każdy w kilkanaście minut może osobiście wypełnić, wygenerować i złożyć online swój pit za 2014. Aby aplikacja automatycznie przekazała 1% Twojego podatku na rzecz Stowarzyszenia „Nie Po Drodze”, użyj poniższego linku.

Program PITy TaxMachine 2015/2016 - kliknij aby pobrać

 

pitroczny.pl – zupełnie za darmo, po rejestracji w serwisie on-line, każdy w kilkanaście minut może osobiście wypełnić, wygenerować i złożyć online swój pit za 2014. Aby aplikacja automatycznie przekazała 1% Twojego podatku na rzecz Stowarzyszenia „Nie Po Drodze”, użyj poniższego linku.

program do pit - darmowy

 

2. Jeśli rozlicza Cię księgowa / księgowy albo inna osoba:
Podaj jej numer KRS 0000139901 Stowarzyszenia Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”, wpisanie go do deklaracji PIT wystarczy aby 1% Twojego podatku trafił na nasze konto.

 

w 2015 roku na rzecz Stowarzyszenia Nie Po Drodze wpłynęło 3 210,60 zł (trzy tysiące dwieście dziesięć złotych i 60 gr) 1% podatku za 2014 rok przekazanego przez minimum 78 osób (trudno precyzyjnie określić ich liczbę ponieważ nie wszystkie Urzędy Skarbowe podają od ilu podatników przekazały 1% podatku) z 27 miast (a dokładniej rejonów, które obejmują Urzędu Skarbowe): Chrzanów, Elbląg, Gdynia, Gniezno, Grudziądz, Jędrzejów, Kartuzy, Kołobrzeg, Nowa Sól, Oława, Ostrowiec Świętokrzyski, Pajęczno, Płock, Poznań, Przasnysz, Puck, Słubice, Słupsk, Sochaczew, Strzelce Opolskie, Suwałki, Świdnica, Świecie, Warszawa, Wieluń, Wołów, Września (kolejność alfabetyczna). Środki te wsparły realizację projektów:
* 10. Suwalskie Teatr-Akcje 2015 – festiwal poruszeń
* Na moim podwórku jest zawsze ciepło 2015

pocztowaKomentarze zablokowane

Top