Czarna Hańcza w roli głównej

Latem tego roku Stowarzyszenie „Nie Po Drodze” realizuje projekt lokalnych rezydencji artystycznych na Osiedlu Północ i Kaczym Dołku w Suwałkach pn. „Tymczasowy Dom Kultury 2016”. Zaproszeni artyści i animatorzy współdziałając z mieszkańcami oraz wolontariuszami w różnym wieku przeprowadzą kilka działań twórczych.

W terminie 15 – 28 sierpnia suwalsko-poznański animator AK pokieruje przygotowaniem działania teatralnego z Czarną Hańczą w tle. Planowane aktywności wpisują się w założenia Roku Czarnej Hańczy a mają na celu odkrycie oraz pokazanie jak losy ludzi Suwałk i Suwalszczyzny łączy woda oraz nasza rzeka i czy coś z tego wynika. Chcemy przygotować wędrowną akcję teatralną (rodzaj przedstawiania o częściowo otwartej strukturze) odbywającego się w kilku lokalizacjach Suwałk oraz „po drodze” między nimi. Z założenia akcja ma opowiadać i pokazywać różnego rodzaju zdarzenia, fragmenty literackie, anegdoty, rodzinne opowieści, legendy miejskie, wydarzenia historyczne, sytuacje od radosnych po tragiczne, silne namiętności, faktyczne, poetyckie czy fabularne a nawet zupełnie fantastyczne, suwalskie historie związane z Czarną Hańczą lub takie, które nad nią lub w jej wodach miały miejsce.

fot. Piotr Malczewskifot. Piotr Malczewski, Czarna Hańcza z lotu ptaka, okolice ul. Utrata

Potrzebujemy wspomnień oraz opisów innych sytuacji związanych w jakiś sposób z Czarną Hańczą, jej doliną i wodami. Jeśli macie takie historie czy zdarzenia w pamięci, które są dla Was ważne, wywołują emocje, własną lub ulubioną twórczość poetycką czy literacką, stare zdjęcia, obrazy, materiały filmowe, rupiecie, ziemię, stary dom czy inne rzeczy jakkolwiek związane z Czarną Hańczą i chcielibyście się z nami nimi podzielić (opowiedzieć, przekazać, udostępnić, pozwolić sfotografować, itp.) oraz uważacie, że pomoże to nam w przygotowaniu spektaklu prosimy o kontakt mailowy pod adresem czarnahancza@niepodrodze.org.

Pisząc na ten adres, można zaproponować spotkanie, rozmowę, fragment literacki lub poetycki, opisać swoją historię, losy czy przygodę.

Jesteśmy otwarci, zapraszamy do udziału i współpracy. Pierwsze spotkanie osób zainteresowanych udziałem w akcji: 15 sierpnia w godz. 16.00-19.00 na Kaczym Dołku w Suwałkach.

Czarna Hańcza za Suwałkami - Sobolewo, fot. Piotr Malczewskifot. Piotr Malczewski, Czarna Hańcza z lotu ptaka w okolicach Suwałk: za wsią Sobolewo w stronę Jeziora Wigry

logoCzHKomentarze zablokowane

Top