Na moim podwórku jest zawsze ciepło

sa700027_exposure
W ramach projektu „Na moim podwórku jest zawsze ciepło” realizowanego przez Stowarzyszenie „Nie Po Drodze” od połowy czerwca do połowy grudnia 2013 roku grupa pedagogów/streetworkerów/animatorów pokazuje dzieciom, spędzającym czas na podwórku, że mogą korzystać z różnych form spędzania wolnego czasu i rozrywki na terenie Suwałk.

W działaniach projektu bierze udział grupa kilkunastu dzieci z podwórek przy ulicy Sejneńskiej w Suwałkach, gdzie przez prawie 5 lat Stowarzyszenie „Nie Po Drodze” miało siedzibę Teatr-Akcji i prowadziło działalność artystyczną, z czego przez 3 ostatnie (2010-2012) organizowało tam także warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży a więc działalność edukacyjną.

W ramach projektu pedagodzy (streetworkerzy) zabierają dzieci w miejsca, które pobudzają wyobraźnię i pokazują wielowymiarowość otoczenia oraz organizują spotkania z nietuzinkowymi mieszkańcami miasta i regionu oraz przedstawicielami ciekawych zawodów.

Główny cel działań projektu jest taki, żeby dzieci odnalazły w sobie talenty i zainteresowania oraz były aktywne, znały możliwości jakie daje im ich miasto, oraz wiedziały, że mogą coś zorganizować same dla siebie czy swojej lokalnej społeczności.

Działania projektu rozpoczęły się w czerwcu i zakończyły się 15 grudnia 2013.

Koordynator projektu: Marcin Lewoń

Pedagodzy: Katarzyna Lewoń, Kamila Brodowska, Krzysztof Dziemian, Marcin Lewoń, Krzysztof Rudowicz.

Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Więcej na stronie projektuKomentarze zablokowane

Top