Nasza inicjatywa najlepsza w województwie

Statuetka na tle Kaczego Dołka

Statuetka na tle Kaczego Dołka

Inicjatywa Kaczy Dołek – suwalska nieformalna grupa mieszkańców i sympatyków Kaczego Dołka na os. Północ – została laureatem wojewódzkiego konkursu na Inicjatywę Społeczną Roku 2010. Organizacje pozarządowe z województwa podlaskiego zgłosiły ponad 20 zrealizowanych pomysłów na rzecz lokalnych społeczności. W kategorii polityki społecznej najlepsza okazała się właśnie Inicjatywa Kaczy Dołek zgłoszona przez partnerstwo trzech suwalskich organizacji: Stowarzyszenia Pastwisko.org, Stowarzyszenia Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze” i Fundacji Miasto.

Działania Inicjatywy Kaczy Dołek zaczęły się w 2010 roku od ankiet i rozmów z mieszkańcami na temat ich potrzeb i pomysłów na wspólną aktywność. Potem były kolejne akcje i kolejni partnerzy. Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa zainwestowała w „psie pakiety”, żeby łatwiej było dbać o czystość Kaczego Dołka. Restauracja Gams użyczała lokal na spotkania i debaty z mieszkańcami. „Nie Po Drodze” konsekwentnie prowadziło warsztaty i zajęcia dla najmłodszych (projekt „Pani Sztuka”. Dla wielu małych mieszkańców był to pierwszy kontakt z kulturą, z teatrem, ale i czas na odkrycie własnych talentów. Imprezy integracyjne, takie jak „Społeczny Bałwan Suwalski”, „Ostatnie Tango z Zimą” czy „3Maj” odbywały się wyłącznie siłą woli i bogactwem umiejętności sąsiadów i sympatyków Kaczego Dołka. Dlatego wierzymy, że Inicjatywa Kaczy Dołek dopiero nabiera rozpędu.

Zdobycie nagrody będziemy świętować 11 września o godz. 15.00 na pikniku na zakończenie lata na Kaczym Dołku. Wszystkich mieszkańców i sympatyków serdecznie zapraszamy – najlepiej z kawałkiem ciasta na wspólny stół, czymś do siedzenia i nowymi pomysłami na Kaczy Dołek.Komentarze zablokowane

Top