Pani Sztuka znów w Suwałkach

Ruszyła kolejna, czwarta już edycja społeczno-artystycznego projektu Pani Sztuka w Suwałkach. Tak jak w poprzednich latach zawitamy do suwalskich osiedli z różnorodną ofertą artystycznych warsztatów, gier i zabaw.

Już 7 i 8 lipca Kaczy Dołek zakwitnie kolorami chusty Klanzy, zalepi się gazetami podczas warsztatów paper-mache, sięgnie nieba za pośrednictwem szczudlarzy i wyśle Międzygalaktycznego SMSa. Wydarzenie zakończy się plenerowym pokazem filmu animowanego dla dzieci.

Pani Sztuka 2011 (fot. Jakub Dziemian)Tegoroczna edycja Pani Sztuki jest szczególna ze względu na udział dużej grupy wolontariuszy Stowarzyszenia w bezpośredniej organizacji projektu. Grupę tę tworzą liderzy młodzieżowi pochodzący z Teatru Form Czarno-Białych „Plama”, suwalskich środowisk harcerskich oraz przyjaciele Stowarzyszenia, zaangażowani w poprzednie projekty (Pani Sztuka, festiwal Teatr-Akcje, Akcja „Mural”).

Program Do pracy z dziećmi i młodzieżą przygotuje ich cykl spotkań i szkoleń, z których pierwsze odbyło się już dziś (29 czerwca 2012) w Młodzieżowym Domu Kultury. Wolontariusze przejmą role instruktorów warsztatów, gier i zabaw; odpowiedzialni będą za gromadzenie i transport materiałów na warsztaty; będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników, a przede wszystkim nabędą umiejętności i kompetencje niezbędne do pracy w grupie oraz przygotowywania i realizacji projektów z zakresu animacji kultury. Wierzymy, że projekt Pani Sztuka w Suwałkach 2012 otworzy nam drzwi do pracy z wolontariuszami metodami edukacji pozaformalnej na szerszą skalę w przyszłości.

(I. Giczewska, koordynatorka projektu)Komentarze zablokowane

Top