Poznaj tajniki współczesnej sztuki

Rusza Pracownia Działań Performatywnych!

W czwartek, 9 czerwca, o godzinie 18.00 zapraszamy na wykład o happeningu i sztuce ambalaż (emballage) oraz prezentację kilku realizacji artystycznych w tych dziedzinach. Sejneńska 18, siedziba Teatr-Akcji.

plakat-pracowni1
Od maja do października Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze” będzie prowadziło w Suwałkach Pracownię Działań Performatywnych. Przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach projektu „Pani Sztuka w Suwałkach 2011”, wspieranego między innymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pracownia będzie przestrzenią spotkań, warsztatów, wykładów, projekcji i prezentacji, dotyczących sztuki performens, widowisk i akcji teatralnych, happeningu, i innych performatywnych obliczy sztuki współczesnej czy konceptualnej z ostatnich dekad XX wieku i pierwszej XXI. Celem działania Pracowni, poza jej aspektem edukacyjnym, jest także działalność artystyczna – przygotowanie i wykonanie przez uczestników zajęć czterech performatywnych wydarzeń artystycznych w Suwałkach.

Pracownię działań Performatywnych poprowadzi Krzysztof Dziemian – kulturoznawca, animator kultury, fotografik, szczudlarz, pedagog ulicy, Prezes Stowarzyszenia „Nie Po Drodze”, twórca, współtwórca i koordynator różnych projektów kulturalnych i społecznych, zrealizowanych na Suwalszczyźnie, w Poznaniu, a nawet na Syberii czy Kubie, m.in. Suwalskich Teatr-Akcji (www.teatr-akcje.pl) oraz Podwórek Sztuki (www.PodworkaSztuki.pl).

Do Pracowni zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane teatrem, performensem i sztuką współczesną: uczniów szkół średnich, studentów i dorosłych. Zajęcia będą realizowane raz w tygodniu. Pierwsze spotkania organizacyjne odbędą się w piątek 6 maja oraz w czwartek 19 maja o godzinie 19.00 w siedzibie Teatr-Akcji przy ulicy Sejneńskiej 18 w Suwałkach.Komentarze zablokowane

Top