„Podróż nocna…” znów w Warszawie

W niedzielę 11 marca w stolicy będzie można po raz kolejny obejrzeć “Podróż nocną do najbardziej szlachetnego miejsca”, spektakl zrealizowany specjalnie na 6. edycję Suwalskich Teatr-Akcji. Tatarski bohater Batrybek zabierze widzów do światów, za którymi tęsknią i po których błąkają się jego dusza, cień i oddech.

TEATR CIENI „Podróż nocna do najbardziej szlachetnego miejsca”
11.03.2012, godz. 11.00, Pałac pod Blachą przy Zamku Królewskim w Warszawie,
bilet rodzinny – 20zł, rezerwacje pod numerem telefonu: 022 35 55 170.

http://www.youtube.com/watch?v=36AFYXHk24w&feature=player_embedded

Spektakl przybliża wyjątkową kulturę i tradycję Tatarów za pomocą uniwersalnego języka i mądrości baśni. Powstał na podstawie kompilacji baśni nogajskich, w technikach teatru cieni. Jest produkcją międzynarodowego festiwalu 6. Suwalskie Teatr-Akcje 2011 – na południe, na którym miał swoją premierę. Producentem spektaklu jest Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”. Widowisko przeznaczone jest dla dorosłych i dzieci od lat 6. Będzie pokazane w ramach cyklu „Szlakiem orientalnych opowieści”. Warszawcy widzowie mieli już okazję zapoznać się z Betrybekiem podczas grudniowego pokazu w Teatrze Academia.

Reżyseria i dźwięk: Katarzyna Donner
Scenografia: Karina Sosnowska
Aktorzy:
– Marta Karmowska
– Kasia Gładkowska
– Monika Hołubowicz
– Franek Szumiński

W tę noc, gdy będzie tak cicho i głucho, że ani pies nie zaszczeka, ani kogut nie zapieje, Bóg ześle aniołów z nieba. W noc tę jechał człowiek na… rowerze, dokąd jechał, sam zapomniał, gdy potknął się o aniołów na drodze leżących. Przeklął, otrzepał się i gdy podniósł w górę zmęczone oczy zobaczył siebie trzy razy. Najpierw zobaczył, że obok niego oddycha szybko on sam, potem zobaczył, że obok niego wierci się niecierpliwie on sam, a na końcu zobaczył, że obok niego obserwuje go on sam.Komentarze zablokowane

Top