Ogród Osiedlowy 2016

„Ogród Osiedlowy” to inicjatywa, która łączy seniorów i młodych ludzi działających na rzecz zmian
w najbliższym otoczeniu. Wspólnie stworzyli ogród – zielone miejsce spotkań. Pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze“ i Suwalski Klub Seniora. Realizacja odbyła się dzięki grantowi w wysokości 25 tys. złotych, zdobytemu w ogólnopolskim programie LECHSTARTER, którego organizatorem jest Lech Premium.

Inauguracja „Ogrodu Osiedlowego“ odbyła się 16 lipca. Wcześniej przez ponad miesiąc przy realizacji projektu pracowali członkowie stowarzyszenia „Nie Po Drodze“, Klubu Seniora oraz artyści. Działania wspierali także przyjaciele organizacji i mieszkańcy suwalskiego osiedla. Ogród stał się oficjalnie zielonym miejscem spotkań, zabaw i dyskusji nad kolejnymi inicjatywami łączącym pokolenia.

 Dysponowaliśmy pustą przestrzenią, „ziemią niczyją“, która znajduje się pomiędzy dwoma osiedlowymi blokami. Chcieliśmy tchnąć życie w to miejsce i sprawić, by ludzie, którzy codziennie przemykają tędy w pośpiechu, będą mieli ochotę na chwilę się zatrzymać. Zależy nam na tym,  by opuszczony wcześniej trawnik stał się miejscem, wokół którego toczy się życie społeczne. Co ważne, projekt powstał z inicjatywy młodych mieszkańców naszego osiedla i seniorów – mówią członkowie ze jest Stowarzyszenia Aktywności Społeczno- Artystycznej „Nie Po Drodze“. 

Projekt realizowany na Osiedlu Północ w Suwałkach to efekt współpracy seniorów  i młodych ludzi. Organizatorzy nie chcą poprzestawać na wspólnej aranżacji przestrzeni; chcą,  by miejsce tętniło życiem. Najbliższe wydarzenia, które organizują dla mieszkańców to m.in.  mapowanie przestrzeni Osiedla Północ, czyli tworzenie mapy osiedla, nauka tańców tradycyjnych z potańcówką na żywo oraz projekcje filmowe, do których zostanie wykorzystany mural z ekranem . Więcej informacji o projekcie, można znaleźć na:

https://www.facebook.com/sasaniepodrodze

Suwalski projekt „Ogród Osiedlowy” znalazł się wśród 25 laureatów ogólnopolskiego programu grantowego LECHSTARTER organizowanego przez Lecha Premium. Łącznie Leszek Chmielewski przeznaczył na ich realizację milion złotych. Inicjatywa z Suwałk otrzymała mikrogrant o wartości 25 tysięcy.Komentarze zablokowane

Top