Zapowiedź Teatr-Akcji 2014

9. Suwalskie Teatr-Akcje

W tym roku już po raz dziewiąty odbędą się Suwalskie Teatr-Akcje, tym razem pod hasłem – sztuka aktywności. Tradycyjnie, festiwal odbędzie się w Suwałkach na początku sierpnia.

Zmienił się skład organizatorów, tych dotychczasowych zastąpiło młodsze pokolenie urodzone po 89 roku, 3 organizatorki tegorocznego festiwalu to członkinie Stowarzyszenia „Nie Po Drodze”, suwalczanki mieszkające/studiujące/pracujące w trójmieście i Warszawie, współpracujące z Teatrem Węgajty i związane z Południowobałtycką Akademią Teatru Niezależnego. Koordynatorką festiwalu w tym roku jest Monika Hołubowicz.

Różnorodne wydarzenia festiwalowe będą dotyczyły sztuki aktywnej – zaangażowanej społecznie w swojej formie lub treści. Prezentowane będą spektakle, działania performatywne, oraz filmy, które dotykają ważnych problemów społecznych. Podczas festiwalu chcemy promować dobre praktyki, zachęcać do twórczej aktywności wszystkich, bez wyjątków. W trakcie 9. Suwalskich Teatr-Akcji chcemy wyjść ze sztuką na ulice, dotrzeć do przestrzeni na co dzień zapomnianych i nadać im nowy charakter, choćby na chwilę.

pokojgdansk06-09  pokoj_teatr_snow
Spektakl plenerowy „Pokój” Teatru Snów z Sopotu, który ma być zaprezentowany podczas Teatr-Akcji 2014 w Suwałkach

Jednocześnie zachęcamy wszystkich, którzy aktywnie działają w Suwałkach do współpracy przy festiwalu. Jeżeli masz pasję, którą chcesz pokazać innym lub chciałbyś dołączyć do grupy wolontariuszy pomagających nam zorganizować festiwal, napisz do nas na adres: monika.holubowicz@niepodrodze.orgKomentarze zablokowane

Top